Відповіді на типові питання

 

Що таке ХДС?

ХДС - скорочено: хімічні джерела струму, в побуті частіше використовують назву батарейки. Серед ХДС розрізняють спеціальні (промислові, військові, медичні тощо) та побутові (можна купити в магазині). ХДС ємністю до 7 Ампер*годин відносяться до малих. Далі мова йтиме виключно про малі побутові хімічні джерела струму.

 

Чи відпрацьовані батарейки є відходами?

З формальної точки зору дія Закону України "Про відходи" не поширюється на ХДС. З іншого боку, ХДС, які потрапили до побутових чи промислових відходів є складовою частиної цих відходів з відповідним негативним впливом на довкілля. детальніше про регулювання

 

А покажіть ліцензію!

Чинне законодавство не передбачає ліцензування діяльності щодо поводження (збір, зберігання, переміщення, переробка) з відпрацьованими  ХДС. Не передбачено ні процедур, ні органу видачі, ні форми такого документа.

 

Чи можу я збирати відпрацьовані батарейки?

На сьогодні (і раніше також) в Україні відсутня державна система збору відпрацьованих ХДС (так як і система збору будь-яких інших відпрацьованих предметів вжитку: техніки, апаратури, транспорту тощо). Відповідно збір відпрацьованих батарейок - це справа рук активістів і дружніх до довкілля осіб, організацій, установ, підприємств і підприємців. Ви також можете стати одним з них. Для цього не потрібно жодних особливих уповноважень чи документів, тільки власна ініціатива і усвідомлення відповідальності. детальніше про варіанти співпраці

 

Скільки це коштує?

Підприємство "Аргентум" (і практично ніхто інший) не покриває витрати сторони, яка збирає відпрацьовані батарейки. Також ініціатор збору самостійно має забезпечити доставку зібраного матеріалу до місця переобки. Підприємство "Аргентум" утилізовує зібрані від громадян ХДС на нульових умовах (безоплатно).

 

Скільки це коштує для комерційних організацій?

Послуги щодо утилізації відпрацьованих ХДС, що використовувалися в господарскій діяльності надаються на платних умовах. Середня вартість переробки..... детальніше >>>

 

Хто фінансує?

Кожен учасник справи збору і переробки відпрацьованих батарейок самостійно вирішує питання покриття витрат на збір і доставку до місця переобки.

Підприємство "Аргентум" реалізовує проект переробки відпрацьованих ХДС власними силами. Жодного зовнішнього фінансування (від уряду, фондів, муніципалітетів тощо) немає і ніколи не було.

 

Як має виглядати скринька і де її взяти?

Тут немає меж для фантазії. Можна придбати спеціальну скриньку для відходів або пристосувати будь-які підручні засоби: коробки, банки тощо. Оптимальний об'єм контейнера - 5-8 літрів. Скринька має стояти під наглядом і в міру наповнення матеріал слід переміщати до іншого місця зберігання. Законодавство і нормативні документи не регламентують формат контейнера для і також не регламентують дій і процедур повязаних із збиранням, тимчасовим зберіганням та переміщенням відпрацьованих малих ХДС. Для усіх цих операцій мають бути дотримані вимоги поводження із звичайними побутовими предметами вжитку.

 

Хто координує збір і утилізацію?

Цього не робить уряд і жодна офіційна організація. Рух зі збору і утилізації - це громадський проект на засадах ініціативи та взаємної координації. Підприємство "Аргентум" не виконує координуючих і адміністративних функцій щодо активістів і партнерів, які збирають і передають на переробку відпрацьовані ХДС.

 

Що підприємство "Аргентум" робить з батарейками?

"Аргентум" - це підприємство, яке має виробничі площі і технології для переобки відпрацьованих малих хімічних джерел струму з отриманням вторинної сировини. На даний час створено дільницю з переробки, яка працює в дослідному режимі. Потужність дільниці - 200 кг. матеріалу за одну зміну (6 год.).

 

Що робити з ртутними лампочками?

Авторам цієї сторінки нічого невідомо про системний підхід щодо збору відпрацьованих ртутних ламп від населення. 

Порада: лампи не викидати, зберігати до ліпших часів.

Підприємство "Аргентум" з ртутними лампами і термометрами не працює.

 

Який звязок з грантом ЄС отриманим Львівською міськрадою на організацію збору ламп і батарейок?

Підприємство "Аргентум" жодним чином не пов'язане з грантом ЄС на 1.2 млн. Євро, який (у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013) був виділений управлінню екології Львівської міськради (та його партнерам) на організацію збору ламп і батарейок від населення .

 

 

_

 

 

 

До початку

Як передати

Умови співпраці

Відповіді (FAQ)

Протокол

Регулювання

Загальна інформація

Про проект

Annotation in English